  • PVG3G205A01R00
PVG3G205A01R00
advertisement
Manufacturer No:
PVG3G205A01R00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PVG3G205A01R00
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
TRIMMER SURFACE MOUNT, Cermet, 2MOhm, 30%,
Quantity:
In Stock : 17965
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVG3G205A01R00
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    30%
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    2MOhm
  • Composition
    Cermet
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Actuator Type
    SCREW
  • Rated Temperature
    70°C