  • PVC6M201A01B00
PVC6M201A01B00
advertisement
Manufacturer No:
PVC6M201A01B00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PVC6M201A01B00
Package:
Datasheet:
PVC6M201A01B00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVC6M201A01B00
    Select All
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Base Part Number
    PVC6M
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Ceramic
  • Series
    PVC6
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    Square - 0.272 x 0.272 Face x 0.205 H 6.90mmx6.90mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms