  • PV22-4R-MY
PV22-4R-MY
advertisement
Manufacturer No:
PV22-4R-MY
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-PV22-4R-MY
Package:
Datasheet:
PV22-4R-MY
Description:
CONN RING CIRC 22-26AWG #4 CRIMP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PV22-4R-MY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    272.15545g
  • Material - Insulation
    Vinyl
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    Pan-Term®
  • Feature
    Brazed Seam
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Yellow
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    5.3mm
  • Wire Gauge
    22-26 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.110 (2.79mm)
  • Insulation
    Insulated
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    4 Stud
  • Length
    17.272mm
  • Thickness
    0.020 0.51mm
  • Length - Overall
    0.680 17.27mm
  • Width - Outer Edges
    0.210 5.33mm