  • PV18-10R-XY
PV18-10R-XY
advertisement
Manufacturer No:
PV18-10R-XY
HK JDW NO:
583-PV18-10R-XY
Package:
Datasheet:
Description:
CONN RING CIRC 18-22AWG #10
Step5Bar-code shipping tag
PV18-10R-XY
    Copper
  • Contact Plating
  • Published
    2006
  • Feature
    Brazed Seam, Serrated Termination
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.150 (3.81mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    10 Stud
  • Length
    23.876mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    0.940 23.88mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm