  • PTVS51VP1UTP,115
PTVS51VP1UTP,115
advertisement
Manufacturer No:
PTVS51VP1UTP,115
HK JDW NO:
554-PTVS51VP1UTP,115
Package:
SOD-128
Datasheet:
PTVS51VP1UTP,115
Description:
TVS DIODE 51V 82.4V CFP5
Step5Bar-code shipping tag
PTVS51VP1UTP,115
  • Package / Case
    SOD-128
  • Operating Temperature
    -55°C~185°C TA
  • Max Power Dissipation
    600W
  • Base Part Number
    PTVS51V
    No
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    7.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    82.4V
  • Clamping Voltage
    82.4V
  • Peak Pulse Current
    7.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    51V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    56.7V
  • Reverse Breakdown Voltage
    56.7V