  • PTVA035002EV-V1-R250
PTVA035002EV-V1-R250
advertisement
Manufacturer No:
PTVA035002EV-V1-R250
Manufacturer:
Cree/Wolfspeed
HK JDW NO:
163-PTVA035002EV-V1-R250
Package:
H-36275-4
Datasheet:
Description:
RF LDMOS FET 500W, 390 - 450MHZ
Step5Bar-code shipping tag
PTVA035002EV-V1-R250
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    H-36275-4
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    105V
  • Current Rating (Amps)
    10μA
  • Frequency
    390MHz~450MHz
  • Current - Test
    500mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    18dB
  • Power - Output
    500W
  • Voltage - Test
    50V