  • PTN2512H1004BBT0
PTN2512H1004BBT0
advertisement
Manufacturer No:
PTN2512H1004BBT0
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PTN2512H1004BBT0
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thin Film, 1MOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTN2512H1004BBT0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2512
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    1W
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Length
    6.58mm
  • Width
    3.15mm