  • PTN2208K2210FBT0
PTN2208K2210FBT0
advertisement
Manufacturer No:
PTN2208K2210FBT0
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PTN2208K2210FBT0
Package:
2208
Datasheet:
Description:
Thin Film, 221Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTN2208K2210FBT0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2208
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    221Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    750mW
  • Operating Supply Voltage
    150V
  • Length
    5.84mm
  • Width
    1.91mm