  • PTN1206H5762BST1
PTN1206H5762BST1
advertisement
Manufacturer No:
PTN1206H5762BST1
HK JDW NO:
866-PTN1206H5762BST1
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 57.6kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN1206H5762BST1
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    57.6kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm