  • PTN1206E1623BBWS
PTN1206E1623BBWS
advertisement
Manufacturer No:
PTN1206E1623BBWS
HK JDW NO:
866-PTN1206E1623BBWS
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thin Film, 162kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN1206E1623BBWS
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    162kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    400mW
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm