  • PTN1206E1102BBT1
PTN1206E1102BBT1
advertisement
Manufacturer No:
PTN1206E1102BBT1
HK JDW NO:
866-PTN1206E1102BBT1
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thin Film, 11kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN1206E1102BBT1
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    400mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Height
    838.2μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm