  • PTN0805H5112BBT1
PTN0805H5112BBT1
advertisement
Manufacturer No:
PTN0805H5112BBT1
HK JDW NO:
866-PTN0805H5112BBT1
Datasheet:
PTN0805H5112BBT1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 51.1kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN0805H5112BBT1
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    51.1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    200mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Operating Supply Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    0.1%