  • PTN0805E2293BBT1
PTN0805E2293BBT1
advertisement
Manufacturer No:
PTN0805E2293BBT1
HK JDW NO:
866-PTN0805E2293BBT1
Description:
Thin Film, 229kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN0805E2293BBT1
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    229kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    200mW
  • Operating Supply Voltage
    100V
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm