  • PTN0603E2801BBWS
PTN0603E2801BBWS
advertisement
Manufacturer No:
PTN0603E2801BBWS
HK JDW NO:
866-PTN0603E2801BBWS
Description:
Thin Film, 2.8kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN0603E2801BBWS
  • Length
    1.63mm
  • Width
    813μm
  • Thickness
    508μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    150mW
  • Operating Supply Voltage
    75V