  • PTN0402H92R0BST1
PTN0402H92R0BST1
advertisement
Manufacturer No:
PTN0402H92R0BST1
HK JDW NO:
866-PTN0402H92R0BST1
Package:
0402
Datasheet:
PTN0402H92R0BST1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 92Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN0402H92R0BST1
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    92Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50mW
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Operating Supply Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.07mm