  • PTN0402E9090BBT1
PTN0402E9090BBT1
advertisement
Manufacturer No:
PTN0402E9090BBT1
HK JDW NO:
866-PTN0402E9090BBT1
Description:
Thin Film, 909Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN0402E9090BBT1
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    909Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50mW
  • Operating Supply Voltage
    75V
  • Length
    1.07mm