  • PTKM75R-121H
PTKM75R-121H
advertisement
Manufacturer No:
PTKM75R-121H
HK JDW NO:
79-PTKM75R-121H
Step5Bar-code shipping tag
PTKM75R-121H
  • Series
    PTKMR
  • Size / Dimension
    0.820Dia 20.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
  • Current Rating
    3.9A
  • Lead Pitch
    19.81mm
  • Lead Length
    10.16mm
  • Inductance
    75μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    45mOhm Max
  • Max DC Current
    3.9A
  • Frequency - Self Resonant
    3MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.8A
  • Diameter
    20.83mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm