  • PTHF150-894VM
PTHF150-894VM
advertisement
Manufacturer No:
PTHF150-894VM
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-PTHF150-894VM
Package:
Radial, Vertical (Open)
Step5Bar-code shipping tag
PTHF150-894VM
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Material - Core
    Molybdenum Permalloy(MPP)
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PTHF-VM
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.450Lx0.825W 36.83mmx20.95mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    Radial
  • Type
    Toroidal
  • Current Rating (Amps)
    6.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    6.5A
  • Lead Pitch
    15.24mm
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    35mOhm Max
  • Max DC Current
    6.5A
  • Frequency - Self Resonant
    1MHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    6A
  • Height
    35.56mm
  • Height Seated (Max)
    1.400 35.56mm
  • Length
    36.83mm
  • Width
    20.95mm