  • PTHF100R-894VM
PTHF100R-894VM
advertisement
Manufacturer No:
PTHF100R-894VM
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-PTHF100R-894VM
Package:
Radial, Vertical (Open)
Step5Bar-code shipping tag
PTHF100R-894VM
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Molybdenum Permalloy(MPP)
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PTHFR-VM
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.450Lx0.825W 36.83mmx20.95mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Toroidal
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
  • HTS Code
  • Shielding
    1
  • Current Rating
    8A
  • Lead Length
    6.35mm
  • Lead Spacing
    15.24mm
  • Lead Diameter
    1.295 mm
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    23mOhm Max
  • Max DC Current
    8A
  • Frequency - Self Resonant
    2MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Current - Saturation
    7.1A
  • Height Seated (Max)
    1.400 35.56mm