  • PTF6580K600FZEK
PTF6580K600FZEK
advertisement
Manufacturer No:
PTF6580K600FZEK
HK JDW NO:
873-PTF6580K600FZEK
Datasheet:
PTF6580K600FZEK
Description:
FIXED RESISTOR, 80.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF6580K600FZEK
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    80.6kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm