  • PTF6554R900AYBF
PTF6554R900AYBF
advertisement
Manufacturer No:
PTF6554R900AYBF
HK JDW NO:
873-PTF6554R900AYBF
Datasheet:
PTF6554R900AYBF
Step5Bar-code shipping tag
PTF6554R900AYBF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    54.9Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm