  • PTF65300R00AXBF
PTF65300R00AXBF
advertisement
Manufacturer No:
PTF65300R00AXBF
HK JDW NO:
873-PTF65300R00AXBF
Datasheet:
PTF65300R00AXBF
Description:
300Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF65300R00AXBF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    300Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W