  • PTF651K0200FZBF
PTF651K0200FZBF
advertisement
Manufacturer No:
PTF651K0200FZBF
HK JDW NO:
873-PTF651K0200FZBF
Datasheet:
PTF651K0200FZBF
Description:
1.02kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF651K0200FZBF
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    1.02kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C