  • PTF5610K000BXEK
PTF5610K000BXEK
advertisement
Manufacturer No:
PTF5610K000BXEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PTF5610K000BXEK
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 10kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTF5610K000BXEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Weight
    350.003213mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Length
    6.35mm