  • PSMN3R8-30LL,115
PSMN3R8-30LL,115
advertisement
Manufacturer No:
PSMN3R8-30LL,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-PSMN3R8-30LL,115
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
PSMN3R8-30LL,115
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 3.7m Ω @ 10A, 10V ±20V 2085pF @ 15V 38nC @ 10V 30V 8-VDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 9401
Step5Bar-code shipping tag
PSMN3R8-30LL,115
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    FET General Purpose Power
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Pin Count
    8
  • Configuration
    Single
  • Power Dissipation-Max
    69W Tc
  • Operating Mode
    ENHANCEMENT MODE
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    3.7m Ω @ 10A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.15V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2085pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    40A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    38nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Drain Current-Max (Abs) (ID)
    40A