  • PSMN3R2-25YLC,115
PSMN3R2-25YLC,115
advertisement
Manufacturer No:
PSMN3R2-25YLC,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-PSMN3R2-25YLC,115
Package:
SC-100, SOT-669
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 3.4m Ω @ 25A, 10V ±20V 1781pF @ 12V 30nC @ 10V 25V SC-100, SOT-669
Quantity:
In Stock : 2581
Step5Bar-code shipping tag
PSMN3R2-25YLC,115
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-100, SOT-669
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Pin Count
    4
  • Power Dissipation-Max
    79W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    3.4m Ω @ 25A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    1.95V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1781pF @ 12V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    100A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    30nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    25V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V