  • PSM1-102M-02T0
PSM1-102M-02T0
advertisement
Manufacturer No:
PSM1-102M-02T0
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-PSM1-102M-02T0
Package:
3-PSM
Datasheet:
PSM1-102M-02T0
Description:
Feed Through Capacitors 2A PI EMI FILTER 1000 PF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSM1-102M-02T0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-PSM
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    PSM
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.118W 8.00mmx3.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Low Pass
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • Technology
    LC (Pi)
  • Number of Channels
    1
  • Current
    2A
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    C = 1000pF
  • Height
    0.118 3.00mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    2.9972mm