  • PSK-S15C-15
PSK-S15C-15
advertisement
Manufacturer No:
PSK-S15C-15
HK JDW NO:
193-PSK-S15C-15
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
PSK-S15C-15
Description:
AC/DC CONVERTER 15VDC 15W
Step5Bar-code shipping tag
PSK-S15C-15
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    PSK-S15C (15W)
  • Size / Dimension
    2.12Lx1.13W x 0.93 H 53.8mmx28.8mmx23.5mm
  • Feature
    Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 100V~370VDC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%