  • PSK-10D-15
PSK-10D-15
advertisement
Manufacturer No:
PSK-10D-15
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PSK-10D-15
Package:
6-DIP Module, 4 Leads
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSK-10D-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 4 Leads
  • Weight
  • Mfr
    CUI Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Series
    PSK-10D (10W)
  • Size / Dimension
    1.57" L x 1.00" W x 0.83" H (40.0mm x 25.4mm x 21.0mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10 W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    660mA
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
  • Voltage - Output 2
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%