  • PSD854F2V-90J
PSD854F2V-90J
advertisement
Manufacturer No:
PSD854F2V-90J
HK JDW NO:
761-PSD854F2V-90J
Package:
52-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Description:
52 Terminations Programmable Peripherals IC 52 Pin PSD854F Specialized ICs 3.3V
Step5Bar-code shipping tag
PSD854F2V-90J
  • Package / Case
    52-LCC (J-Lead)
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other uPs/uCs/Peripheral ICs
  • Terminal Form
    J BEND
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    90GHz
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Access Time
    90 ns
  • Standby Current-Max
    0.0001A