  • PSD854F2-70M
PSD854F2-70M
advertisement
Manufacturer No:
PSD854F2-70M
HK JDW NO:
761-PSD854F2-70M
Package:
52-QFP
Datasheet:
PSD854F2-70M
Description:
52 Terminations Programmable Peripherals IC 52 Pin PSD854F Specialized ICs 5V Min 4.5V V Max 5.5V V
Step5Bar-code shipping tag
PSD854F2-70M
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    52-QFP
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    52
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other Microprocessor ICs
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Frequency
    70GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    PSD854F
  • Pin Count
  • Power Supplies
    5V
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Memory Size
    1.9MB
  • Number of I/O
    27
  • Number of Ports
    4
  • Access Time
    70 ns
  • Standby Current-Max
    0.0002A
  • Number of Gates
    3000
  • Number of Macro Cells
    24
  • UV Erasable
    N
  • Length
    9.95mm
  • Height Seated (Max)
    2.35mm
  • Width
    9.95mm