  • PSD834F2-90MI
PSD834F2-90MI
advertisement
Manufacturer No:
PSD834F2-90MI
HK JDW NO:
761-PSD834F2-90MI
Package:
52-QFP
Datasheet:
PSD834F2-90MI
Description:
52 Terminations Programmable Peripherals IC 52 Pin PSD834F Specialized ICs 5V Min 4.5V V Max 5.5V V
Step5Bar-code shipping tag
PSD834F2-90MI
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    52-QFP
  • Number of Pins
    52
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    52
    Programmable Peripherals IC
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Frequency
    90GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    PSD834F
  • Power Supplies
    5V
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Memory Size
    1.9MB
  • Standby Current-Max
    0.0002A
  • ROM Size (bits)
    2359296Bits
  • Height Seated (Max)
    2.35mm
  • Length
    9.95mm
  • Width
    9.95mm