  • PSD834F2-90JI
PSD834F2-90JI
advertisement
Manufacturer No:
PSD834F2-90JI
HK JDW NO:
761-PSD834F2-90JI
Package:
52-LCC (J-Lead)
Datasheet:
PSD834F2-90JI
Description:
52 Terminations Programmable Peripherals IC 52 Pin PSD834F Specialized ICs 5V Min 4.5V V Max 5.5V V
Step5Bar-code shipping tag
PSD834F2-90JI
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    52-LCC (J-Lead)
  • Number of Pins
    52
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    52
    Programmable Peripherals IC
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    90GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    PSD834F
  • Power Supplies
    5V
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Memory Size
    1.9MB
  • Standby Current-Max
    0.0002A
  • ROM Size (bits)
    2359296Bits
  • Length
    19.1mm
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Width
    19.1mm