  • PSAC60W-240-R-CN3
PSAC60W-240-R-CN3
advertisement
Manufacturer No:
PSAC60W-240-R-CN3
HK JDW NO:
624-PSAC60W-240-R-CN3
Package:
Datasheet:
PSAC60W-240-R-CN3
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Step5Bar-code shipping tag
PSAC60W-240-R-CN3
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAC60W (60W)
  • Size / Dimension
    5.12Lx2.36W x 1.30 H 130.0mmx60.0mmx32.0mm
  • Power (Watts)
    60W
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max