  • PSAC60W-120-R-CN1
PSAC60W-120-R-CN1
advertisement
Manufacturer No:
PSAC60W-120-R-CN1
HK JDW NO:
624-PSAC60W-120-R-CN1
Package:
Datasheet:
PSAC60W-120-R-CN1
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Step5Bar-code shipping tag
PSAC60W-120-R-CN1
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAC60W (60W)
  • Size / Dimension
    5.12Lx2.36W x 1.30 H 130.0mmx60.0mmx32.0mm
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    60W
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Max Output Current
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Height
    33.02mm