  • PSAC60M-240-R-CNR2
PSAC60M-240-R-CNR2
advertisement
Manufacturer No:
PSAC60M-240-R-CNR2
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PSAC60M-240-R-CNR2
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSAC60M-240-R-CNR2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2012
  • Series
    PSAC60M (60W)
  • Size / Dimension
    5.12Lx2.36W x 1.30 H 130.0mmx60.0mmx32.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Weight
    0.673lb 305.27g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C