  • PSAA30R-560
PSAA30R-560
advertisement
Manufacturer No:
PSAA30R-560
HK JDW NO:
624-PSAA30R-560
Package:
Datasheet:
PSAA30R-560
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W
Step5Bar-code shipping tag
PSAA30R-560
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    PSAA30R (30W)
  • Size / Dimension
    3.26Lx2.17W x 1.54 H 82.7mmx55.0mmx39.1mm
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Max Output Current
    540mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    56V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    39.116mm