  • PSAA20R-480L6
PSAA20R-480L6
advertisement
Manufacturer No:
PSAA20R-480L6
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PSAA20R-480L6
Package:
Datasheet:
PSAA20R-480L6
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSAA20R-480L6
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Weight
    6.36oz 180.0g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    PSAA20R-L6 (20W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.97W x 1.54 H 71.7mmx50.0mmx39.1mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    420mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    39.116mm