  • PSAA20R-033-R-CN5
PSAA20R-033-R-CN5
advertisement
Manufacturer No:
PSAA20R-033-R-CN5
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PSAA20R-033-R-CN5
Package:
Datasheet:
PSAA20R-033-R-CN5
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 3.3V 9.9W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSAA20R-033-R-CN5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.375lb 170.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    PSAA20R (20W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.97W x 1.22 H 71.7mmx50.0mmx31.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    9.9W
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max