  • PSAA20R-033
PSAA20R-033
advertisement
Manufacturer No:
PSAA20R-033
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PSAA20R-033
Package:
Datasheet:
PSAA20R-033
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 3.3V 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSAA20R-033
    Select All
  • Mount
    Plug-In
  • Weight
    0.375lb 170.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    PSAA20R (20W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.97W x 1.22 H 71.7mmx50.0mmx31.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Depth
    31mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    3A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Cable Length
    1.2m
  • Output Current
    3A
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    30.988mm
  • Length
    71.628mm
  • Width
    50.038mm