  • PSAA18U-480L6
PSAA18U-480L6
advertisement
Manufacturer No:
PSAA18U-480L6
HK JDW NO:
624-PSAA18U-480L6
Package:
Datasheet:
PSAA18U-480L6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 18W
Step5Bar-code shipping tag
PSAA18U-480L6
  • Voltage - Output
    48V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    33.528mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    PSAA18U-L6 (18W)
  • Size / Dimension
    4.06Lx1.93W x 1.32 H 103.0mmx49.0mmx33.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 1
  • Max Output Current
    380mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC