  • PSA15R-060PV-R-CR1
PSA15R-060PV-R-CR1
advertisement
Manufacturer No:
PSA15R-060PV-R-CR1
HK JDW NO:
624-PSA15R-060PV-R-CR1
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W
Step5Bar-code shipping tag
PSA15R-060PV-R-CR1
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSA15R (15W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
  • Power (Watts)
    15W
  • Approval Agency
    CE, cULus, TUVgs
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    6V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max