  • PS0040BE56133AP1
PS0040BE56133AP1
advertisement
Manufacturer No:
PS0040BE56133AP1
HK JDW NO:
878-PS0040BE56133AP1
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
PS0040BE56133AP1
Description:
PS 560pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% N2200 1.772Dia 45.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PS0040BE56133AP1
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    1.772Dia 45.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    N2200
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    560pF
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm