  • PS0020BE27133AP1
PS0020BE27133AP1
advertisement
Manufacturer No:
PS0020BE27133AP1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-PS0020BE27133AP1
Package:
Axial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
PS0020BE27133AP1
Description:
PS 270pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% N2200 0.984Dia 25.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
PS0020BE27133AP1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    N2200
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    270pF
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm