  • PRQV10.00CR5010Y00L
PRQV10.00CR5010Y00L
advertisement
Manufacturer No:
PRQV10.00CR5010Y00L
HK JDW NO:
428-PRQV10.00CR5010Y00L
Package:
3-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRQV10.00CR5010Y00L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PRQV, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Ceramic
  • Capacitance
    10pF
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±0.5%
  • Height
    0.039 1.00mm