  • PRNF14BAC250R
PRNF14BAC250R
advertisement
Manufacturer No:
PRNF14BAC250R
HK JDW NO:
762-PRNF14BAC250R
Package:
Axial, Radial Bend
Datasheet:
PRNF14BAC250R
Description:
250Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRNF14BAC250R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Radial Bend
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RNF
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    250Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W