  • PRG3216P-3240-B-T5
PRG3216P-3240-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
PRG3216P-3240-B-T5
HK JDW NO:
740-PRG3216P-3240-B-T5
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Description:
PRG Series, Thin Film, 324Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PRG3216P-3240-B-T5
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    324Ohm
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm