  • PRG3216P-1620-B-T5
PRG3216P-1620-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
PRG3216P-1620-B-T5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-PRG3216P-1620-B-T5
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRG3216P-1620-B-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    PRG
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    162Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm