  • PQ30RV11J00H
PQ30RV11J00H
advertisement
Manufacturer No:
PQ30RV11J00H
Manufacturer:
Sharp
HK JDW NO:
12559-PQ30RV11J00H
Package:
TO-220
Datasheet:
Description:
Adjustable PMIC TO-220
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PQ30RV11J00H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Adjustable
  • Max Output Current
    1A
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    15W
  • Power Dissipation
    15W
  • Current - Output
    1A
  • Quiescent Current
    7mA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    30V
  • Min Input Voltage
    4.5V
  • Max Input Voltage
    35V
  • Output Voltage Accuracy
    2 %
  • Voltage Reference
    1.275V