  • PQ015EH02ZZ
PQ015EH02ZZ
advertisement
Manufacturer No:
PQ015EH02ZZ
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
HK JDW NO:
733-PQ015EH02ZZ
Package:
TO-263-6
Datasheet:
PQ015EH02ZZ
Description:
PMIC TO-263-6
Quantity:
In Stock : 5724
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PQ015EH02ZZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-263-6
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    1.5V
  • Output Current
    2A
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Input Voltage (Min)
    2.35V
  • Number of Regulators
    1
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
  • Height Seated (Max)
    4mm
  • Width
    8.4mm